Vi använder kakor (cookies) för att samla besöksstatistik och förbättra användarvänligheten. Du accepterar användningen av kakor genom att stänga denna ruta eller klicka vidare på webbplatsen.
×

Malmö Folkets Park drivs sedan första januari 2007 av gatukontoret, Malmö stad, i samarbete med stadsfastigheter som äger de flesta av parkens byggnader. Byggnaderna hyrs ut till olika verksamheter.

Folkets Park är en del av enheten för besöksanläggningar. Enheten omfattar även Slottsträdgården, Stapelbäddsparken, kalkbrottet och utegymmen.

Besöksadress

Falsterbogatan 9

Postadress

Malmö Folkets Park, 205 80 Malmö

Telefon

040-34 10 00

Kundservice

020-34 45 00
Mån-fre kl.7:30-16
gatukontoret@malmo.se

Felicia Fredriksson

Verksamhetsledare
felicia.fredriksson@malmo.se

Nicklas Johansson

Projektledare
nicklas.johansson@malmo.se

Claes Carlsson

Projektledare
claes.carlsson@malmo.se

Santiago Troche

Föreningskoordinator
santiago.troche@malmo.se

Emelie Niskanen

Projektledare
emelie.niskanen@malmo.se

Henrik Hagdahl

Tekniskt ansvarig
henrik.hagdahl@malmo.se

Caroline Lundholm

Enhetschef
caroline.lundholm@malmo.se

Erik Lund

Produktionsassistent
erik.lund@malmo.se

Andreas Ivansson

PR- och kommunikationsansvarig
andreas.ivansson@malmo.se

Verksamheter

Du kan också kontakta respektive verksamhet direkt. Det kan du göra här.